1,5% dla ubogich

1,5% dla ubogich

Bydgoskie Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo jest organizacją pożytku publicznego, która zajmuję się bezdomnymi i potrzebującymi pomocy. Przekazując 1,5% podatku, możesz samodzielnie zdecydować o tym, co stanie się z częścią twoich podatków i jak zostaną wykorzystane. To nic nie kosztuje, a jesteś w stanie wspomóc najbardziej potrzebujących. Jeśli chcesz tworzyć coś wielkiego i dać serce, czy zostać Aniołem Stróżem […]

Życzenia Bożonarodzeniowe

Życzenia Bożonarodzeniowe

Wiary, która odmieni nasze serca, Nadziei, że jutro bedzie lepsze,Miłości, która przetrwa najgorsze momenty w życiu.I zdrowia, którego wszyscy potrzebujemy.Wesołych i wypełnionych Łaskami Bożymi Świąt Bożego Narodzenia ! Życzenia dla wolontariuszy, darczyńców, korzystających z naszej pomocy, potrzebujących, ubogich, samotnych i dla tych , których nie jesteśmy w stanie tu wymienić.Dla Wszystkich i każdego z osobna.

Wigilia “po Wincentyńsku”

Wigilia “po Wincentyńsku”

Święta coraz bliżej, a jak święta to i wigilia. Święto pojednania w Jezusie Nowonarodzonym. Czas przebaczenia i miłości.Właśnie w ten czas każdy człowiek potrzebuje drugiego człowieka!Nie bójmy się być ludzcy… przeżyjmy to po WINCENTYŃSKU Fundacja Chcepomagam Caritas Diecezji BydgoskiejBazylika PomagaBydgoska BazylikaStowarzyszenie “Dzięki Wam”Mikołaj Bogdanowicz Fundacja Bezpieczny Świat oraz Biskup Diecezji Bydgoskiej!

Nagroda dla wolontariatu Bazylika Pomaga

Nagroda dla wolontariatu Bazylika Pomaga

7 października 2022 roku odbyło się VI Bydgoskie Forum Inicjatyw Pozarządowych, podczas którego został rozstrzygnięty konkurs pt. “Przechodzący przez rzekę”. Zwycięzcą w kategorii najlepsza inicjatywa partnerska 2021 roku została akcja wolontarystyczna #BazylikaPomaga. Gratulujemy wszystkim wolontariuszom, bez których żadne inicjatywy nie byłyby możliwe, a także prezesowi Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłosierdzia oraz koordynatorowi wolontariatu.

Odpust parafialny

Odpust parafialny

25 września w Bydgoskiej Bazylice miał miejsce odpust ku świętego Wincentego a Paulo. Po uroczystej Mszy świętej o godzinie 13:00 odbył się festyn parafialny, podczas którego każda wspólnota mogła się zaprezentować. Nie zabrakło oczywiście stoiska Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłosierdzia oraz wolontariatu #BazylikaPomaga. Dziękujemy bardzo wszystkim za okazane zainteresowanie naszym stoiskiem, za miłe słowa oraz za złożone ofiary na naszą dalszą działalność.

Ogrzewalnia

Ogrzewalnia

Ogrzewalnia “u Miecia” czynna będzie od 1 października. Znajduje się ona w lewym skrzydle bazyliki św. Wincentego a Paulo przy al. Ossolińskich 2. Mężczyźni chcący ubiegać się o przyjęcie do ogrzewalni zobowiązani są do:– okazania zaświadczenia od lekarza o braku przeciwwskazań do pobytu w tym miejscu,– posiadania dokumentu tożsamości lub zaświadczenia o jego wyrabianiu,– wyrażenia wymaganych zgód w procesie przyjęcia.

Magazyn pomocy materialnej dla uchodźców

Magazyn pomocy materialnej dla uchodźców

Przy ulicy Grunwaldzkiej 32 (wejście od ulicy Granicznej i Jasnej) stowarzyszenie “Dzięki Wam” wraz z Bydgoskim Stowarzyszeniem Miłosierdzia i wolontariuszami z #BazylikaPomaga prowadzi jeden z kilku bydgoskich punktów pomocowych dla uchodźców. Pomoc materialna obejmuje m.in.: odzież, obuwie, żywność, środki kosmetyczne i higieniczne, zabawki, artykuły domowe. Godziny wydawania darów:poniedziałek – 10-14wtorek – 15-18środa – 10-14czwartek – 10-14piątek – 10-14Zapraszamy! Akcja wydawania […]