Pandemia, światowe zagrożenie i czas próby dla wielu osób. Dla władz państwa, firm i ludzi, którzy pozostali postawieni w bardzo niekorzystnej sytuacji.

Od początku marca 2020 roku pomimo trudnego czasu przez koronowirusa, nasze stowarzyszenie działało na rzecz pomocy ubogim. Oto relacja jednego z wolontariuszy, który stale pomaga stowarzyszeniu w pomocy ubogim.

“Kiedy zaczęła się pandemia, nie wiedziałem co będzie dalej z bezdomnymi
z nami jako wolontariuszami, w sumie z całym naszym małym światem. Jedyną pomocą był święty Wincenty a Paulo, patron stowarzyszenia do którego należę. Przez jego przykład i słowa byliśmy w stanie dalej pomagać jako wolontariusze naszego stowarzyszenia.”

Mikołaj Ratajczak

Podczas trwania trudnej sytuacji w kraju i ograniczenia, mobilności wraz
z naszą parafią stworzyliśmy osobną akcję wolontariacką Bazylika Pomaga. W jej zakresie obowiązków było pomoc przy kupnie leków, spożywki, innych artykułów do użytku codziennego, a także rozwożenie posiłków i ich rozdawanie osobą potrzebującym. Dzięki tej sytuacji sprawdziliśmy na ile stać naszych wolontariuszy, ile poświęcają, aby pomóc ubogiemu człowiekowi. Nie tylko takim, którzy nie mają co jeść, ale także takim co są ubodzy w duszy.

Akcja Bazylika Pomaga trwa do dziś pomimo zmniejszenia ilości obostrzeń, które mimo wszystko ze względu na sytuacje w kraju wracają, trwamy w wydawaniu posiłku ubogim i robieniu kanapek na akcję kanapkową.

Wszystkim ofiarodawcą i wolontariuszom, którzy poświecili się i nadal poświęcają dla naszego stowarzyszenia wielkie Bóg zapłać! Niech Pan Bóg ma was w swojej opiece, a św. Wincenty napełnia wasze serca mocą i miłością dla bliźniego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *