Zima coraz bliżej, a temperatury na dworze są coraz to niższe co utrudnia funkcjonowanie wielu bezdomnym. W dobie pandemii koronawirusa ten czas jest dla Nas najbardziej niebezpieczny jak i dla każdego człowieka, zwłaszcza tych najbiedniejszych.

Dnia 25 listopada wraz z wolontariatem #BazylikaPomaga stworzyliśmy akcję „Koc dla człowieka”. Akcja mająca na celu zbiórkę kocy, śpiworów oraz karimat dla podopiecznych Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłosierdzia. Po opublikowaniu inwencji twórczej młodzieżowego wolontariatu zapytaliśmy jednego z wolontariuszy, dlaczego się w tym udziela. W odpowiedzi usłyszeliśmy to: „Działam, bo sprawia mi to radość, gdyż wielu z tych ludzi byli tacy sami jak my! Czyli nauczycielami, sportowcami, policjantami lub innymi ekspertami w swojej dziedzinie pracy. My tego nie widzimy, a są to ludzie z historią, doświadczeniem i wiedzą jakiej nie ma nikt. Pamiętajmy, że tak naprawdę każdego z Nas mogło to spotkać”

Teraz uruchamiamy akcję „Czapkę dej”, zbieramy czapki, szaliki, skarpetki i szaliki. Za wszelką pomoc jesteśmy bardzo wdzięczni.

W dni 28.11.20r. uruchomiliśmy noclegownie dla biednych, bezdomnych
i potrzebujących. Noclegownia znajduję się w lewym skrzydle Bazyliki św. Wincentego a Paulo w miejscu, gdzie kiedyś mieściła się kaplica akademicka. Każdego dnia przed przyjęciem do ogrzewalni jest sprawdzana temperatura każdego chętnego oraz trzeźwość. Zachowujemy normy sanitarne, a także odkażamy pomieszczenie i karimaty każdego dnia za pomocą płynów dezynfekujących i ozonatora. Liczba osób przybywających do noclegowni ciągle wzrasta. Minął tydzień od otwarcia noclegowni i rozpoczęcia akcji, dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, którzy nas wspierają poprzez rozpowszechnianie naszej akcji i idei, a także przez wszelkiego rodzaju wsparcie rzeczowe czy finansowej.

W miesiącu listopadzie wydaliśmy 4000 ciepłych posiłków i 800 paczek żywnościowych, a także wydaliśmy kilka ton ubrań. Z pomocy lekarskiej i ambulatoryjnej skorzystało kilkadziesiąt osób.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *