#BaazylikaPomaga
“Bazylikowanie”

“Bazylikowanie”

24 kwietnia 2022 roku w Niedzielę Miłosierdzia w Kościele rzymskokatolickim i Zmartwychwstanie Pańskie w Kościele grekokatolickim i prawosławnym na tyłach Bydgoskiej bazyliki odbył się piknik rodzinny.

Jego uczestnicy mogli skosztować wyśmienitego barszczu ukraińskiego oraz pierogów ulepionych przez wolontariuszy, parafian i przyjaciół bazyliki w trakcie przedświątecznej akcji “Wielkie lepienie pierogów w Bazylice”. Ulepiono ich wtedy ponad 1000!

Razem z ludźmi dobrej woli zaangażowaliśmy się w akcję wspólnego lepienia pierogów, ale bardziej nam chodziło o to, by ludzie się spotkali, poznali, porozmawiali ze sobą, bo to jest główna idea – zbudowanie wspólnoty, asymilacja Ukraińców

ks. Sławomir Bar, proboszcz parafii św. Wincentego a Paulo

Dla najmłodszych uczestników pikniku czekały różne atrakcje m.in. dmuchana zjeżdżalnia, warsztaty artystyczne.

W trakcie tego wydarzenia miała też miejsce wiosenna edycja “Niedzieli (nie)Handlowej”, czyli poświątecznej wymiany prezentowej. W rozstawionych namiotach znalazły się: ubrania, pościel, naczynia artykuły dla niemowląt, zabawki oraz wiele innych przedmiotów użytkowych bądź dekoracyjnych do domu. Każdy miał okazję do wzięcia coś dla siebie bądź bliskich za darmo lub zostawić prezent dla innej osoby potrzebującej.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za kawał dobrze ulepionej roboty 🙂 oraz za przygotowanie całego pikniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *